Bonazoom - Your way

Üdvözlünk a Bonazoom-nál

Főoldal Termékek
  • 2023. May 23.
  • Bonazoom

Tévhitek a C-vitaminnal kapcsolatban.

Számos pozitív hatás tulajdonítható a C-vitaminnak, mint például: védi az immunrendszert, csökkenti a betegségek kockázatát, hozzájárul a gyorsabb gyógyuláshoz, javítja a szervezet védekezőképességét, fertőtlenítő hatással rendelkezik és még segíti más vitaminok ás ásványi anyagok felszívódását is.

 

DE azért találkozhatunk néha téves informóciókról is a C-vitaminnal kapcsolatban.

Ezek pedig..

 

Tévhit:..A Citrusfélék a természetben fellelhető legjobb C-vitamin források.

Bár valóban nagyon jó természetes C-vitamin források a citrusfélék, de közel sem a legjobbak. A lista élén az acerola áll 1677mg/100g tartalommal, a következő a sorban a homoktövis (695/100g) és őt követi a csipkebogyó (426mg/100g). Ezen kívül magas C-vitamin tartalma van a trópusi gyümölcsöknek, a bogyós gyümölcsöknek, továbbá a brokkoli és a kelbimbó is remek természetes forrása (ha nyersen fogyasztjuk, mivel a főzés alatt veszít ebből az értékéből).

 

Tévhit:..C-vitaminból nem tudunk túl sokat fogyasztani.

Gyakran lehet hallani a C-vitaminból nem tudunk soha eleget fogyasztani, ám ez nem így van. Hiszen az US Institute of Medici által meghatározott napi maximális dózis 2000mg. A napi ajánlat dózis pedig 100-120 mg. Mivel a C-vitamin vízoldékony vitamin, így túlzott mennyiségű fogyasztás esetén a felesleg a vizelettel együtt távozik szervezetünkből. Továbbá a nagy dózisú C-vitamin fogyasztás fokozza a vesekő képződés esélyét.

 

Tévhit:..Az emberi szervezet képes C-vitamint előállítani.

Valóban a legtöbb gerinces képes a C-vitamin előállítására, de az emberek bizonyos majom fajták a tengerimalacok néhány denevér fajta valahol az egyedfejlődés során elveszítette ezt a képességét és nem képes a C-vitamin bioszintézisére.  

 

Ezeknek a tévhiteknek az ellenére nagyon fontos a C-vitamin fogyasztása így, ha úgy érzed, neked sem ártana feltölteni szervezeted készletét belőle itt találod, hogy mire van szükséged.

  1. “Mythbusters: Does Vitamin C Really Help?” - Christine Xu. Yale Scientific Magazine
  2. “7 Vitamin C Myths You Probably Believe (But Shouldn’t)” - Alicia Yoon. Byrdie
  3. "Myths and Facts About Vitamin C"- ABC News